Materac piankowy czy sprężynowy ? 0
Materac piankowy czy sprężynowy ?

Materac piankowy czy sprężynowy, który wybrać?

To dylemat przed jakim staje każdy kupujący materac. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników m.in. osobiste preferencję, stan zdrowia, wady postawy lub to czy się śpi samemu czy z partnerem. Więc, który wybrać...?

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe  są znane od wielu lat - mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Przez wiele lat były ulepszane przez producentów, przez zastosowanie kieszeni typu pocket czy multipocket. Wypełnienie kieszeniowe pocket zostało zastosowane np. w materacu Cha-Cha. Jego wnętrze zostało zbudowane z wielu sprężyn, pozamykanych w materiałowych kieszeniach, dzięki czemu nie wydają nieprzyjemnych dźwięków podczas poruszania się w trakcie snu. Kolejnym wynalazkiem w obrębie materacy sprężynowych, jest typ multipocket, który podobnie jak wersje z kieszeniami, również zawiera wiele sprężyn, zamkniętych w specjalnych komorach, jednak mają one znacznie mniejszą średnice, dzięki czemu jest ich więcej użytych w wypełnieniu materaca. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa elastyczność punktową produktu, można je znaleźć w popularnym materacu Makarena.

Dla kogo ?

Materace sprężynowe typu bonnell (sprężynowe) doskonale sprawdzą się dla osób ceniących tradycyjne i ekonomiczne rozwiązania jednocześnie. Osoby, które nie mogą przekonać się do pianek lub po prostu chcą postawić na tradycyjny produkt z nutą nowoczesności rekomenduje się materac z wypełnieniem kieszeniowym lub multipocket. Oba typy dobrze podpierają sylwetkę, mają wiele punktów nacisku oraz nie wytwarzają nieprzyjemnych hałasów w trakcie użytkowania. Ponadto wszystkie modele firmy Hilding zostały wyposażone w innowacyjny system 7 stref twardości.

Rodzaje materacy piankowych

Rewolucją w świecie materacy okazało się wypełnienie piankowe. W zależności od rodzaju wykorzystywanego materiału uzyskano kilka typów materacy piankowych. Pierwszym rodzajem są materace z pianki wysokoelastycznej jak np. Rock & Roll, który w swoim wnętrzu ma aż dwa różne materiały otwartokomórkowe, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą wentylacją. Warstwy wypełnienia zostały ułożone w taki sposób, aby tworzyły kształt fali, odpowiadający krzywiznom ludzkiej sylwetki. Takie wykonanie pozwala osiągnąć wysoki komfort snu i zapewnia poranki bez bólu pleców.

Drugim, nowocześniejszym typem, są materace piankowe termoelastyczne, które w swoim wnętrzu skrywają wyjątkowe tworzywo o aktywnym działaniu. Materiał potrafi reagować na ciepłotę ciała, z którą się styka. W momencie gdy położysz się na takim materacu, on zapamięta kształt sylwetki i formuje się w taki sposób, aby zapewnić Ci idealne podparcie. Dzięki temu, niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpisz, Twój materac piankowy odpowie na Twoje potrzeby. Wypełnienie z pianki termoelastycznej i innowacyjny system kanałów wentylacyjnych, które wspomagają cyrkulację powietrza w łóżku, znajdziesz np. w produkcie Salsa

Ostatnim, trzecim typem materacy piankowych są produkty z lateksem. Stanowią one doskonałą propozycję dla osób zmagających się z alergią na kurz czy roztocza, ponieważ materiał pochodzący z drzewa kauczukowego umożliwia zachowanie wysokiej higieny w Twoim łóżku. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym eliminuje ryzyko pojawienia się drobnoustrojów. Jeżeli chcesz ograniczyć problemy ze snem, związane z powtarzającym się katarem i kaszlem wybierz np. materac Latino

Materace piankowe dla wymagających

Materace piankowe są rekomendowane nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, wszystko przez indywidualne reagowanie na potrzeby śpiącego oraz nowoczesne systemy, obecne w ich wypełnieniach. Przede wszystkim należy tu wymienić zastosowanie kanałów wentylacyjnych, które doskonale odprowadzają wilgoć z materaca, a także 7 stref twardości - czyli odpowiednie nacięcie i ułożenie pianek tak, aby współgrały z konkretnymi partiami sylwetki.

Znasz już wszystkie kluczowe cechy materacy sprężynowych i piankowych. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego materaca to inwestycja w zdrowie Twoje i bliskich Ci osób.
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl