Jak dbac o materac i pokrowiec? 0

Jak utrzymać czystość materaca i pokrowca, żeby cieszyć się nim jak najdłużej?

 
Większość dzisiejszych materacy posiada bardzo praktyczne pokrowce, które można rozpiąć i wyprać nawet w 60oC .
 
Często do produkcji pokrowców jest wykorzystywana wiskoza (pochodna celulozy) co sprawia, że bardzo dobrze chłonie wilgoć i ją oddaje. Drugim częstym włóknem jest poliester, a to dlatego by zapewnić odpowiednią wytrzymałość i sprężystość pokrowca. Mamy też pokrowce oparte o włókna bambusa, lnu lub wełny i bawełny. Technologi jest wiele, ale jeśli chodzi o czyszczenie często musimy sobie sami poradzić :) A jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć więc oto kilka rad dla tych, którzy chcą utrzymać w czystości pokrowiec a co ważniejsze materac.
 
W przypadku standardowego pokrowca dobrze jest raz na miesiąc odkurzyć pokrowiec materaca zmniejszając obroty odkurzacza i odsysając nagromadzony kurz. Pamiętajmy jednak, że kurz wbija się cały czas i z każdej strony więc należy odkurzyć materac z każdej strony, a tak ze po bokach materaca. To działanie zapobiegnie rozwojowi roztoczy,grzybów czy tez pleśni. Regularne odkurzanie pozwoli utrzymać wysoką higienę.
 
Drugim ważnym etapem jest pranie pokrowca. Częstotliwość prania będzie zależała od indywidualnych zapotrzebowań, jednak nie częściej niż dwa razy w roku. Jest kilka czynników, które należy wziąć tutaj pod uwagę, czyli jak często odkurzamy pokrowiec, czy się pocimy i jak intensywnie, czy spożywamy posiłki itp. Nikt nie lubi dużych żółtych plam na białym pokrowcu materaca. Dobrym dodatkowym zabezpieczeniem może być ochraniacz wodoodporny .
 
Dbanie o to by nasz pokrowiec był czysty i świeży spowoduje, że i sam materac będzie nam długo służył.
 
A co jeśli nie możemy ściągać pokrowca? Wtedy pozostaje nam firma zajmująca się profesjonalnym czyszczeniem. Tutaj należy zwrócić uwagę, czy firma ma doświadczenie w praniu materaców, a środki przez nich użyte nie mają wpływu na piany w materacu.
 
Ważna informacja odnośnie prania pokrowców samemu czy zlecając to profesjonalnym firmom - na materacach bez pokrowca nie powinno się spać, bo można go uszkodzić, tak więc warto wcześniej zaplanować moment prania i np. wyprać go przed przed wyjazdem weekendowym, żeby miał czas dobrze wyschnąć.
 
Każdy materac może nam długo służyć o ile będziemy o niego dbać. Regularne odkurzanie i pranie pokrowca wpływa na wysoką higienę i lepszą jakość snu. Pamiętaj, by Twój materac miał dobrą wentylacje, jeśli masz łóżko z zabudowanym dnem to raz w tygodniu zostaw pojemnik otwarty tak by materac mógł swobodnie uwolnić wilgoć, która mogła się tam dostać z otoczenia .

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl