Alergia a materac 0

Materac a alergia.

Alergie są chorobą cywilizacyjną. Ich objawy, mogą pojawić się nawet w późnym wieku. Nie chodzi tutaj wyłącznie o problemy pojawiające się podczas pylenia roślin, wiosną czy latem, ale o nadwrażliwość na szczególnie groźne alergeny roztoczy, pleśni czy grzybów. Niestety mamy z nimi do czynienia na co dzień, również podczas snu.

W łóżku spędzamy średnio 1/3 życia. Miękkie materiały w pościeli, podwyższona temperatura, wysoka wilgoć i brak odpowiedniej wentylacji materaca tworzą idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Dlatego w sypialni alergika powinien więc znajdować się odpowiedni materac, którego budowa będzie sprzyjała lepszej wentylacji, a skład rdzenia nie będzie powodował rozwoju drobnoustrojów, za to będzie dawać odpowiednie podparcie dla zmęczonego kręgosłupa.

Szukając nowego materaca, zwróćmy uwagę na jego wypełnienie oraz rodzaj materiału, z jakiego został wykonany pokrowiec. Najważniejszym parametrem w przypadku produktu dla alergika jest otwarta struktura pian tworzyw w nim zastosowanych. Stała cyrkulacja powietrza nie pozwoli na gromadzenie się roztoczy i nadmiaru wilgoci, oraz dodatkowo wpłynie na utrzymanie optymalnej temperatury. Najczęściej polecane są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Ich struktura otwartokomórkowa, sprawia, że świeże powietrze swobodnie przepływa przez wypełnienie i nie "pozwala" by wilgoć "zatrzymywała" się w naszym materacu.

Najlepsi producenci oferują swoje materace w wielu pokrowcach do wyboru. Ważne jest to, aby była możliwość zdjąć i wyprać zabrudzony pokrowiec. Niezbędne minimum to odświeżanie pokrowca raz na pół roku. W tkaninach możemy często spotkać dodatek w postaci srebrnych nici lub kapsułek wypełnionych specjalnymi ekstraktami. Warto zwrócić uwagę również skład, pokrowca czy jest on w odpowiednim stosunku, wiskozy i poliestru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl